Sorig Khang International

SKÝ (Sorig Khang International - Organizace pro tibetskou a himalájskou medicínu, dříve IATTM – Mezinárodní akademie tradiční tibetské medicíny) byla založena v roce 2006 Dr. Nidou Chenagtsangem. Účelem této organizace je zachovat a šířit v západním světě veškeré bohatství nadčasových učení tradiční tibetské medicíny.

Slovo „Sorig“ je složením slova Sowa Rigpa, což je tibetský název pro tradiční tibeskou medicinu. „Sowa“ znamená „léčba“ nebo „výživa a „Rigpa“ znamená „věda“, „znalost“ nebo „vědomí“. Proto Sorig má dva významy „Věda o umění léčit“ a „Výživa vědomí“.„Khang“ je „dům“ nebo „místo“. Proto Sorig Khang je místem, kde můžete studovat a praktikovat veškeré bohatství tradiční tibetské medicíny a její duchovní cesty.

Dr. Nida Chenagtsang

Dr. Nida Chenagtsang, vedoucí lékař a zakladatel SKÝ/IATTM, se narodil v tibetské provincii Amdo. Po dokončení praxe v nemocnici Mahlo získal stipendium na univerzitě tibetské medicíny ve Lhase. V roce 1996 dokončil studia a praxi v nemocnicích tradiční tibetské medicíny ve Lhoka a ve Lhase. Dr. Nida publikoval mnoho článků a knih o tradiční tibetské medicíně a obnovil používání mnoha vnějších terapií. Je držitelem duchovního odkazu tradiční tibetské medicíny Jutok ňingtig.

V roce 2006 Dr. Nida založil Mezinárodní akademii tradiční tibetské medicíny (IATTM), nyni Sorig Khang International (SKÝ), v rámci které učí po celém světě různé aspekty tradiční tibetské medicíny. Jeho přednášky jsou velmi populární v mnoha evropských zemích, v Rusku, USA, Austrálii i Asii. Hovoří plynně anglicky a je skvělým učitelem schopným předávat své znalosti a zkušenosti lidem z celého světa.

Sowa Rigpa v ČR a ve světě

Sorig Khang International má pobočky (centra Sorig Khang) po celém světe. V odpovědi na rostoucí zájem o tibetskou medicínu, nabízí širokou škálu kurzů – od dvouhodinových přednášek, přes víkendové semináře a 2-3 denní workshopy, až po dvou a čtyřleté studium tradiční tibetské medicíny.

Sorig Khang International - www.sorig.net

ČESKÁ REPUBLIKA - Sorig Khang a Terapeuti

* Sorig Khang Praha - www.attm.cz
* MUDr. Anastazja Holečko, Praha - www.happyandhealthy.cz
* Bc. Jiří Klozar, Praha - www.tibetskemasaze.cz
* Nikola Geislerová, Praha - https://ngeislerova.wixsite.com/mysite
* Bc. Petra Štorch, Praha
* Sophie Dragon, Brandýs
* Sorig Khang Mladé Buky, Bc. Pavlína Kubečková - www.penzionukubecku.cz/masaze-a-diagnostika/
* Sorig Khang Klatovy, Ing. Iveta Brandová - https://www.facebook.com/sorigklatovy.cz/
* Sorig Khang Zbečno, Bc. Vlasta Hodanová - https://www.nala.cz/kkpl
* Mgr. Žaneta Vlasáková, Hradec Králové - www.sorigtherapies.com

„Mým přáním je, aby se tibetská medicína stala nekonečnou jako rozlehlost oblohy a přinášela užitek všem bytostem.” - Juthok Jönten Gönpo

Skvělý lékař Juthok Jönten Gönpo mladší (1126–1202) je v Tibetu známý jako otec tibetské medicíny. Je autorem dvou velmi důležitých zdrojů tibetské medicíny: Čtyři tantry (rgyud bzhi) a Juthok ňingtig (g.yu thog snying thig).

Slova Juthoka jsou moji každodenní inspirací a životním přaním. V roce 2013 jsem měla to štěstí poznat mého učitele Dr. Nidu Chenagtsanga a učení tradiční tibetské medicíny (TTM) ve španělské Valencii. Po ukončení studia tibetské masaže Kunye a externích terapií TTM jsem započala 5 leté studium tradiční tibetské medicíny, které v současné době dokončuji. Od roku 2013 aktivně spolupracuji se Sorig Khang Valencia, Sorig Khang Sevilla a Sorig Khang International.

Tato nauka o léčení (tibetsky sowa rigpa) patří mezi jedny z nejstarších lékařských principů vůbec. Jedná se o přírodní léčebný systém. Díky tomuto nadčasovému učení se každý může dozvědět více o své tipologii, životním stylu a stravě, která je pro každého jiná a naučit se udržovat rovnováhu těla, energie a mysli po celý život, v souladu s ročním období a životními změnami. Sowa Rigpa zahrnuje velmi propracovaný a rozsáhlý filozofický systém s vlastní duchovnvní praxí.

Dárkový poukaz

Masáž Kunye