Léčebná jóga Nedžang

Tibetská jóga zahrnuje cvičení, která se po staletí používala k udržení dobrého zdraví a vnitřní energetické rovnováhy. Jedna z částí přípravné části trulkhoru, tibetské jógy, se nazývá nedžang. Ne doslova znamena sídlo, džang – očisťovat. Přesněji řečeno se tedy jedná spíše o přípravnou léčebnou část, která je velmi vhodná k očištění organizmu pro všechny bez rozdílu.

Léčebná jóga pro každého

Nedžang je soubor 24 speciálních cvičení, který doporučují tibetští lékaři svým pacientům při léčbě a prevenci jednotlivých nemocí. Cílem je očištění určitých míst v těle, ve kterých sídlí energie. Tohoto rysu se využívá zvláště při léčení. Vyrovnané vnitřní energie, otevřené kanály a uvolněná mysl jsou cílem každého z nás.

Zatímco většina odkazů tibetské jógy je držena v tajnosti, tuto část zvanou nedžang z tradice Kálačakry může využít opravdu každý.

Pobočky Sorig Khang International pořadájí pravidelné workshopy po celém světě, na kterých se můžete tyto speciální cviky naučit. V České Republice se již cvičí i v těchto místech (SK Klatovy, SK Mladé Buky, SK Praha).

Dárkový poukaz

Masáž Kunye