Léčebná praxe jogínů

Juk čö (tib. dbyug bchos) - terapie tyčkami z bambusu, santalového dřeva a léčivých bylin je ojedinělá terapie tradiční tibetské medicíny, v které je spojena léčebná praxe a tisíciletá zkušenost jogínů (Ngagpů).

Jak funguje juk čö?

Terapie se provádí na bolestivých nebo specifických bodech podle tradiční tibetské medicíny spojených s příslušnými orgány, meridiány nebo třemi životními energiemi (lung, tripa, bedken).

Za pomocí vibrace, které tyčka vytváří poklepábváním, je porucha v určité oblasti soustředěna do ošetřovaného bodu a „odchází“.

Blahodárne & hluboké účinky terapie juk čö

Tato technika se doporučuje například pro poruchy se zažíváním, pro střevní potíže, smutek a duševní problémy, zatuhlost nebo paralýzu končetin, gynekologické onemocnění a další.

Vzácná metoda

Juk čö je jogínský odkaz, který dříve někteří jogíni používali k samoléčbě. Tato masážní technika není v Tibetu moc rozšířená. Doktor Nida ji učí jak na Východě, tak na Západě. Vlastně tuto metodu zachránil pro další generace.

bod mandaly hýždí

Kontraindikace

Smyslové orgány, srdce, hruď, body na obličeji okolo úst, játra, slezina, ledviny, pupek, pohlavní orgány, klíční kost, kolena a kolenní jamka, lokty, lymfatické uzliny, šlachy a vazy.

Dárkový poukaz

Masáž Kunye