Mongolská moxa

Hor me - terapie s nahřátým olejem a směsí bylin neboli Mongolská moxa je velmi účinná pro duševní a emocionální poruchy, eliminuje stres a nervozitu, ošetřuje poruchy srdečního a žaludečního lungu. Též je vhodná pro léčbu poporodních depresí, silného šoku, nespavosti a pro rekonvalescenci po chirurgickém zákroku.

Jaký je původ Horme?

Mongolská moxa – horme (tib. hor me) je jednou z mnoha technik moxování, které mají svůj původ v Mongolsku. Již ve velmi raném období se jako vnější terapie začlenila do tradiční tibetské medicíny, a to do takové míry, že někteří doktoři považovali za místo jejího vzniku Tibet.

Terapie horme se však s největší pravděpodobností zrodila v Mongolsku a její teorie a praxe se v průběhu věků dále vyvíjely v rámci tradiční tibetské medicíny. Její jméno je odvozeno od tibetského království Horo, jednoho z dvanácti menších království, do kterých bylo území Tibetu rozděleno v roce 2 000 př.n.l.

HORME - jeho výroba & použití

Malý obklad (nebo balíček) horme je vyrobený z červené bavlny (rudá je barva elementu ohně) a je naplněný určitými druhy bylin nebo semen.

Tyto obklady se namáčejí v teplém sezamovém oleji a přikládají se na specifické akupresurní body a místa energie lung (vítr), aby zklidnily její přebytek.

Horme a světové dějiny

Víte, kdo si nechával každodenně aplikovat terapii Horme? Ano, byl to jeden z nejslavnějších dobyvatelů a vojevůdců na světě, sjednotitel mongolských kmenů Čingischán.

akupresurní body

hluboká relaxace

Terapie Horme je velmi učinná terapie, která nastolí hluboké uvolnění a relaxaci. V dnešní době neustálého stresu by ji měl vyzkoušet každý.

Dárkový poukaz

Masáž Kunye