Lokální úleva od bolesti

Terapie léčebnými obklady dug (tib. dugs) pracuje s obklady, které jsou plněny léčivými bylinami, solí nebo kameny a poté jsou aplikovány na konkrétní body na těle. Mohou být horké nebo studené v závislosti na povaze problému.

Co jsou a k čemu slouží studené obklady?

Takovéto obklady plníme materiály, které mají chladnou povahu - například kovy, achát nebo říční kameny - a hodí se proto k ošetření těchto stavů: horečky v důsledku úrazu nebo nehody, rozšířená horečka, ostrá bolest způsobená horečkou, přemíra horka v játrech, krvácení z nosu a další.

Kdy se hodí horké obklady?

Horké obklady jsou rovněž tvořeny různými materiály, jako například horká sůl, nahřáté kameny, polodrahokamy, zázvor, směsi bylin použité dle specifických potíží, atd.

Takovéto obklady můžeme například použít na bolest svalů za studeného počasí, astma a potíže s dýcháním, obtížné se zažívání, potíže krevního oběhu způsobené zraněním, chlad v ledvinách a na bocích a další.

Jak si můžu sám/a pomoci?

Máte bolest při zážívání? Zahřejte své ruce a položte je na bolestivá místa v oblasti žaludku.

horká sůl

typ na rychlou úlevu

Nahřejte si na pánvi hrubou sůl, dejte či ji do růčníku či plátěného sáčku a dobře uzavřete. Pro rychlou úlevu od bolesti svalů, kostí, kloubů, na menstruační bolesti, bolesti se zažíváním a další.

Dárkový poukaz

Masáž Kunye