Velmi příjemná technika

Mezi zvláštní terapie tradiční tibetské medicíny patří masáž kameny a mušlemi - do nye (tib. do mnye), která má svůj původ ve škole Lhüding. Pro masáž do nye můžeme použít horké a studené kameny, perleťové a tygří mušle nebo drahé kameny.

síla mušlí & kamenů

Pro masáž do nye můžeme použít horké kameny k uvolnění bolesti zatuhlých svalů a šlach, na poruchy trávení, bolesti hlavy, deprese a další. Ze studených kamenů se používá achát na potíže s očima, játry a žlučí.

Z polodrahokamů využíváme např. tyrkys, citrín, smaragd, růženín, beryl, korál, perly, jadeit, hematit, křišťál, achát, jantar, rubín, lazurit, dle jejich léčebných učinků.

Blahodárné účinky terapie s mušlí

Jedinečnou a velmi příjemnou technikou je masáž mušlemi. Podle tradičních textů tibeční lékaři používájí dva druhy mušlí a to perleťovou nebo tygří.

Tradiční tibetská medicína považuje perleť za nejlepší materiál k léčbě neurologických nemocí. Tato terapie je též vhodná k ošetření obličeje a energetických kanálů.

Léčivá síla achátu

Tradiční tibetská medicína znázorňuje vztah mezi plnými, dutými a smyslovými orgány jako části jedné rostliny (kořen, stonek a květ). Aplikace achátu na oči (květy) nám napomáhá snížít nadbytek horké energie jak v očích, tak v žlučníku (stonek) a játrech (kořen).

květy

Masáž mušlí

Při terapii donye též pracujeme s tygří mušlí, kterou používáme k ošetření energetických kanálů (meridianů).

Dárkový poukaz

Masáž Kunye